تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

خدا، حقيقت و ايمان شعار مردم آفريقاست/مهرنیا

   

   

   بنام قادر متعال

  مسئول ستاد دومین هم
    اندیشی رایزنان فرهنگي ايران درآفریقا :

  خدا، حقيقت و ايمان شعار مردم آفريقاست/مهرنيا

  سید کاظم مهرنیا در مصاحبه با خبرنگار اعزامي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به تانزانيا گفت: مردم در شمال آفريقا يكپارچه خدا، حقيقت و ايمان را فرياد زده و خواهان كناره گيري حکومت های مستبد از قدرت هستند.

  مسئول ستاد دومین هم اندیشی رایزنان فرهنگي ايران درآفریقا با بيان اين مطلب گفت: دومین سمينارمنطقه ای نمایندگان فرهنگي جمهوری اسلامی ایران در آفريقا در زماني برگزار مي گردد كه طنين رخدادهاي شمال آفريقا در ذهن مردم به گفته يك خبرنگار غربي بسيار وسوسه انگيز مي باشد .

  وي افزود: مردم در شمال آفريقا يكپارچه خدا، حقيقت و ايمان را فرياد زده و خواهان كناره گيري حکومت های مستبد از قدرت و زدودن فريب ، ريا، فساد و ارتشا در دستگاه هاي دولتي يعني همان عواملي كه به گفته "چينوا آچبه" نويسنده بزرگ آفريقايي در سي سال گذشته موجب اضمحلال آفريقا و ويراني آن شده ، هستند.

  مهرنیا تصريح كرد: رايزني هاي فرهنگي جمهوری اسلامی ایران همواره تاكيد مي كردندكه انديشه هاي ديني در عمل داراي قدرت هاي معنوی قوی ایی اخلاقي هستند كه اقتدار شان، موجب رشدبالندگی فرهنگی وسلامت جامعه مي گردد. اما غرب با ترويج فرد پرستي و غريزه جويي تلاش داشت اخلاق انساني را در آفريقا ويران ساخته و با ترويج مصرف گرايي و انسان گرايي (اومانيسم) به شيوه اي مصنوعي در نهاد ها، رفتار ها و آداب و رسوم مردم آفريقا نفوذ كرده و آنها را با فرهنگ و اخلاق سنتي و ديني بيگانه سازد. لذا رايزني های فرهنگی اكنون مي توانند ثمره تلاش هاي مبتني بر فطرت و آموزه هاي الهي را مشاهده كرده و از نتایج عملکردخودشاكر ذات ربوبی باشند.

  لازم به ذكراست نخستين سمينار منطقه اي آفريقا در سال 1382 درآديس آبابا- اتيوپي برگزار شد.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 4 مهر 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160212
 • بازدید امروز :90927
 • بازدید داخلی :6407
 • کاربران حاضر :171
 • رباتهای جستجوگر:306
 • همه حاضرین :477

تگ های برتر